• info@webiz.in.ua

  • +38 (096) 18-016-90

  • 10:00 - 18:00

Previous Next

Податок з продажів в США - не так складно, як здається

Фахівці, що працюють в сфері оподаткування, стверджують, що Америка входить в трійку країн з найзаплутанішій податковою системою - нарівні з Бразилією і Індією.

Через складну структури американського уряду і того факту, що закони не встигають за стрімко розвиваються технологіями, завдання, пов'язані з податками, можуть лякати продавців, які тільки починають працювати з американським ринком. Ця стаття допоможе нерезидентам США пролити світло на сферу оподаткування та розібратися зі сплатою податків в Америці.

Структура податків з продажів в США

На федеральному рівні в США немає податку з продажів - замість цього кожен штат самостійно встановлює ставку податку. Свій податок з продажів є в 45 штатах і у Вашингтоні (столиці, формально не є штатом). Штати можуть, в рамках конституції США, встановлювати власні ставки, правила і закони в тому, що стосується податку з продажів. Це означає, що ставки можуть істотно відрізнятися в залежності від штату.

Так, продажу одягу не обкладаються податками в Пенсільванії, але обкладаються в Каліфорнії. Ще один приклад: у багатьох штатах сплатити податок необхідно до 20 числа місяця, наступного за звітним періодом, але в деяких штатах термін - до 30 числа місяця. Ці два приклади - лише мала частина відмінностей, що існують в системі оподаткування США.

У США податок з продажів - це непрямий податок. Продавці (в тому числі торгують в мережі) утримують податки з покупців і потім передають всю суму владі штату при поданні податкової декларації.

Нижче ми відповімо на найбільш часто виникають питання, що стосуються сплати податків в США.

Кому потрібно утримувати податок з продажів в США?

У випадку з Америкою ваш обов'язок утримувати з покупців податок з продажів не залежить від того, де ви живете. Будь-який продавець - проживає як в США, так і за межами країни - зобов'язаний утримувати з покупців, які перебувають в конкретному штаті, податок на користь цього штату, якщо в ньому у продавця є «податковий нексус».

«Податковий нексус» позначає «істотна присутність в штаті», незалежно від того, які податкові ставки там діють. Якщо в разі продавця йдеться про суттєве присутності в штаті, і якщо він продає клієнтам з цього штату товари, що підлягають оподаткуванню, значить, продавець повинен утримувати податки з покупців з цього штату.

У різних штатах визначення нексуса може трохи відрізнятися, однак у більшості випадків на податковий нексус впливають такі чинники:

  • Приміщення - Магазин, офіс, склад, фабрика, шоу-рум або інше приміщення створюють податковий нексус
  • Персонал - Співробітник, підрядник, продавець, установник і т.д. - як правило, їх наявність створює податковий нексус
  • Устаткування - Зберігання обладнання в штаті, як правило, створює податковий нексус
  • Дропшиппінг (прямі поставки) - Дропшиппінг може створювати податковий нексус (це залежить від вашого податкового статусу, а також від статусу служби доставки)
  • Аффілейти (партнери) - Якщо партнер направляє до вас клієнтів в обмін на відсоток від продажу, в деяких штатах це створить податковий нексус при досягненні певного обсягу продажів
  • Виставки, ярмарки та ін. - Продажі на території штату, навіть в разі тимчасових торгових точок на виставках або інших заходах, іноді (при поєднанні з іншими умовами) створюють податковий нексус

Якщо ви не впевнені, чи створює ваша діяльність податковий нексус, ось посилання, які можуть вам допомогти:

Що створює податковий нексус в кожному зі штатів
Список перевірених податкових експертів, які можуть допомогти вам прояснити ситуацію з податковим Нексусом

Як почати утримувати податок з продажів

Після того, як ви зрозумієте, чи є податковий нексус в конкретному штаті в вашому випадку, наступним кроком є ​​реєстрація для отримання дозволу на стягнення податку з продажів. Іноді дозвіл називають «дозволом продавця» (seller's permit) або «ліцензією на податок з продажів» (sales tax license). Важливо зареєструватися перед тим, як ви почнете утримувати податок з ваших покупців. Утримувати податок від імені влади штату без відповідного дозволу - незаконно. Ось перелік того, що потрібно зробити для реєстрації податкової дозволу в кожному зі штатів.

Як нерезиденту США, можливо, вам буде потрібно обзавестися зареєстрованим американським агентом перед тим, як претендувати на податковий дозвіл. Крім того, пам'ятайте, що більшість штатів вимагає від власників дозволів сплати податків в американського банківського рахунку.

Після видачі податкового дозволу влади штату також повідомлять вас, в які терміни потрібно подавати податкову декларацію. Типові терміни - місяць, квартал або рік. Майже завжди працює правило: чим більше прибутку ви отримуєте від продажів в штаті, тим частіше вам доведеться звітувати перед податковим регулятором.

Як стягувати податки з онлайн-продажів

Отже, ви отримали своє податкове дозвіл - тепер прийшов час почати стягувати податки з покупців в тих штатах, де у вас є податковий нексус.

На щастя, у більшості каналів онлайн-продажів процес збору податків автоматизований. Однак вам все одно необхідно повідомити кожну торгову онлайн-майданчик про те, в яких штатах ви хочете утримувати податки. У деяких штатах вам знадобиться так же утримувати податки за доставку.

За посиланням ви знайдете інструкції по налаштуванню збору податків на найбільш популярних торгових онлайн-майданчиках. А ця посилання допоможе розібратися, чи потрібно вам стягувати зі своїх покупців податки на доставку в тих штатах, де у вас є податковий нексус.

Підіб'ємо підсумки: неважливо, де ви живете - в сусідньому штаті або на іншому кінці світу. Якщо в конкретному штаті у вас є податковий нексус, закон зобов'язує вас стягувати податки з покупців з цього штату.

Звітність та заповнення декларації

Коли підійде термін здачі декларації, вам потрібно буде відзвітувати, скільки податків ви утримали з покупців в тому штаті, де у вас є податковий нексус.

Звучить оманливе просто. У більшості штатів вам потрібно буде не тільки показати владі штату суму податку, яку ви утримали з покупців, а й розбити її по містах, округах і податковим зонам. У штаті можуть бути сотні міст, не кажучи вже про те, що не завжди очевидно, до якого округу належить кожне місто.

Далі, якщо ви продаєте товари, використовуючи кілька каналів збуту, вам знадобиться об'єднати свої звіти, щоб подати єдину декларацію про податки з продажів. Це може стати непростим завданням навіть для самого посидючість і терплячого онлайн-продавця!

Саме тут в справу вступають автоматизовані рішення для роботи з податками. Система начебто TaxJar підключиться до всіх онлайн-каналах збуту, з якими ви працюєте, а потім представить всю інформацію саме в тому вигляді, в якому її хоче бачити конкретний штат (або кілька штатів). Завдяки цьому самостійна подача декларації значно спрощується. Якщо ви більше не хочете заповнювати декларації для американських регуляторів, ви можете включити функцію AutoFile для заповнення податкової звітності.

Автоматизація роботи з податками істотно полегшує вирішення завдань, пов'язаних з заплутаною податковою звітністю США.

Ось ще пара важливих моментів, про які слід пам'ятати при заповненні податкової декларації США:

  1. Завжди відбивайте в звітності «нульовий дохід» - Це означає, що подавати декларацію в термін потрібно в кожному штаті, де у вас є нексус, навіть якщо в конкретному штаті ви не отримували прибутку протягом звітного періоду. Для влади штату податкові декларації - спосіб тримати руку на пульсі, і в разі їх неотримання вас можуть зобов'язати виплатити штраф або навіть позбавити податкового дозволу.
  2. Не пропускайте можливості заощадити - Майже в половині штатів США влади передбачають податкові послаблення, розуміючи, що продавець виконує важливу задачу, стягуючи з покупців податки від імені штату. Тому в багатьох штатах ви можете залишити собі невеликий відсоток від утриманого податку, якщо ви вчасно перераховуєте податки і здаєте декларацію. Не упускайте цю можливість!

Сподіваємося, що це керівництво допомогло вам розібратися в американському оподаткування. Для додаткової інформації про податки в США ознайомтеся з нашим безкоштовним керівництвом Податок з продажів 101 для онлайн-продавців.

Контакты

Адрес :

Украина, г. Чернигов

Телефон :

+38 (096) 18 016 90

Месенжеры:

   

О Вас

80% людей считают себя умными, образованными, они все знают, все просчитывают, исключают все риски, чтобы бизнес получился. Эти люди бедны.

А есть оставшиеся 20%. Они просто действуют, а вопросы решают по мере их поступления.

Действуй сейчас!

Блог о бизнесе

11 Ноябрь 2019 / Анатолий Прохоров

Блог по криптовалюте